Co je "Hudebníček" !!!

„Hudebníček“ - zábavná Hudebka pro nejmenší.

„Hudebníček“ je určený pro děti od tří do sedmi let.

Na hodině „Hudebníčka“ zkoušíme až tři hlavní hudební nástroje dohromady.

A tím se myslí housličky, piano a keybord.

Dále na hodině zpíváme a každou hodinu se naučíme jednu novou písničku. Učíme se základy v rytmice, vytleskáváme, vyťukáváme rytmus na různé perkusy : boomwhackers, triangl, zvonkohra, činelky, bubínek, tamtam, kastaněty, dřevěná dřívka, indiánské rumbakoule, atd…

Popíšeme si hudební nástroje. U housliček si vysvětlíme, jak správně se u hraní postavit, že máme čtyři struny a také smyčec, vyzkoušíme si vybrnkávání na prázdné struny.

U pianka a keybordu si vysvětlíme, jak správně pokládat prstíky na klávesy, jak dobře sedět na židličce, popíšeme si jednotlivé klávesy a řekneme si, jak se klávesy jmenují. Pokoušíme se vyťukávat základní stupnici.

Pouštíme si hudební videa a písničky na CD jak v ČJ tak v AJ. Snažíme se rozpoznat  a naučit skladby podle sluchu. Poznáváme různé hudební nástroje, učíme se psát notičky a vybarvujeme.

„Hudebníček“ je tzv. hudební přípravka pro dětičky, co nikdy nehrály na žádný hudební nástroj nebo jsou úplnými začátečníky. A to jak na housle, tak piano nebo keybord.

Hodina „Hudebníček“ je hudební přípravka pro nejmenší a slouží k tomu, aby děti zjistily, jaký hudební nástroj by je bavil nejvíce a kde se časem můžou rozhodnout, jestli raději nezvolit individuální výuku hudebního nástroje (houslí, piana, keybordu).

„Hudebníček“ je hromadná výuka pro max. pět dětí.

Mobil:

E-mail:

IČO:

+420 728 811 688

terezakabatova@lekcehudby.cz

04338111